Asansörlü taşımacılık

Asansörlü taşımacılık Hizmetleri

Asansörlü taşımacılık
Asansörlü taşımacılık

Eşya taşımak eski zamanlara nazaran günümüzde teknolojiden faydalanılarak daha pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Yüksek binalardan eşya indirmek için inecek eşya halatlarla bağlanarak insan gücü kullanılarak yapılmaya çalışılırdı. Bu yöntem halatın sağlam olmaması ya da iyi bağlanamaması gibi durumlarda eşyanın düşmesine sebep olarak can ve mal güvenliği açısından risk ihtiva etmekteydi. Günümüzde nakliye işinde uzmanlaşmış olan nakliye firmaları Asansörlü taşımacılık ile bu sorunun önüne geçmiş bulunmaktadır. Bünyelerinde bulundurdukları asansörlü sistemler sayesinde taşıma işlemleri daha güvenli bir şekilde icra edilmektedir.

 

asansör
asansör

Yüksek katlı binalarda ve dar merdiven boşluklarında eşya taşınması, hem eşyaların hem de taşıma işlemini gerçekleştiren personelin zarar görmesini engellemek için geliştirilmiş asansörlü sistemler ile yapılmaktadır. Nakliye firmaları eşyalarınızı her anlamda koruma altına almak için bir dizi önlemler almaktadır. Bu önlemlerin başında ambalaj işlemi gelmektedir. Taşınacak eşyalar arasında muhakkak kırılacak cam ve porselen ürünler bulunabilmektedir. Elektronik cihazlar, mobilyalar, beyaz eşyaların zarar görmeden taşınması önemlidir. Eşyanın cinsine uygun malzemeler kullanılarak eşyalar ambalajlanır ve bu şekilde nakliye aracına yerleştirilir. Cam ve porselen ürünler gazete kâğıtlarına sarılarak oluklu mukavvalara yerleştirilir bu sayede birbirlerine direkt temas etmesi önlenerek kırılmalarının önüne geçilmiş olur. Elektronik ürünler baloncuklu poşetler ile sarılarak darbe ve çizilmelere karşı sağlama alınır. Yatak odası, gardrop gibi mobilyalarınız deneyimli personel tarafından sökülerek sökülen parçalar yine streç kullanılarak sarılır. Halı, koltuk ve çekyatlar yine streç ile sarılarak nakliye için hazırlanır. Bütün bu önlemlere ilave olarak müşteri talebi doğrultusunda eşyalar sigortalanarak poliçesi eşya sahibine teslim edilir. Asansörlü taşımacılık sayesinde ağır eşyalarınız nakliye için hazır duruma getirilir.

Geniş araç filosu içinde yer alan nakliye kamyonları kapalı kasa olup eşya taşınmak için tasarlanmışlardır. Eşyalar bu araçlara belirli bir düzen dâhilinde istiflenerek seyir esnasında oluşacak sarsıntılardan etkilenmez. Nakliye firmalarına müşterilerine daha hizmet sunabilmek adına teknolojik gelişmeleri takip etmekte ve tüm donanımlarını bu kapsamda güçlendirmektedirler. Eşyalarınızın zarar görmeden güvenle taşınabilmesi adına Asansörlü taşımacılık firmalarını tercih etmeniz kuşkusuz yararınıza olacaktır.